Herbata z liści morwy zmniejsza przyswajanie cukru

Liście morwy od wieków są stosowane, jako produkt leczniczy. Cechują się między innymi działaniem antyhiperglikemicznym - zmniejszają wytwarzanie glukozy w organizmie. Badania dowiodły, iż za ten efekt odpowiedzialne są cukry złożone obecne w liściach morwy, zawierające azot i swoim działaniem przypominające leki obniżające poziom cukru we krwi.

 

W liściach morwy znajdziemy też wspomniane wyżej flawonoidy - kwercetynę i kwercytrynę, które zabezpieczają przed nadmiernym i szkodliwym odkładaniem się sorbitolu w organizmie. Korzystne jest również stosowanie łącznie ekstraktu z liści morwy i propolisu (według badań w czasie takiej kuracji następuje znaczna poprawa parametrów gospodarki węglowowdanowej, w tym spadek poziomu hemoglobiny glikowanej HbA1C).

Morwa biała jest w Polsce najbardziej popularną odmianą morwy. Jej owoce wyglądem przypominają jeżyny. Są jadalne, a przy tym niezwykle bogate w witaminy (C, A, B1,B2) oraz flawonoidy i taniny.

Herbatka z liścia morwy stabilizuje poziom cukru we krwi - zmniejsza jego przyswajanie po posiłkach. Posiada łagodny naturalny smak i przyjemny aromat.