Historia

Historia działalności Poradni sięga 2002 roku, kiedy poradnia była jeszcze jednoosobowym gabinetem prywatnym wyspecjalizowanym w leczeniu cukrzycy. Gabinet prowadzony był przez dr Małgorzatę Arciszewską i mieścił się w kamienicy przy ul. Zamenhofa 19, w której znajduje się Poliklinika Ginekologiczno-Położnicza dr Krzysztofa Arciszewskiego.

 

Z powodu lawinowo narastającej liczby pacjentów już po dwóch latach jednoosobowy gabinet został przekształcony w specjalistyczny ośrodek zatrudniający lekarzy, pielęgniarki, dietetyków i edukatorów. W związku z rozwojem działalności w 2004 roku odbyło się uroczyste otwarcie Ośrodka Internistyczno-Diabetologicznego prowadzonego przez dr Małgorzatę Arciszewską.

 

Nowy personel medyczny i lekarze stworzyli wkrótce zgrany zespół ludzi walczących o zdrowie swoich pacjentów. W ramach Ośrodka powstał gabinet specjalizujący się w szkoleniu pacjentów z zakresu cukrzycy i dietetyki. Stworzony został również program dla kobiet z cukrzycą ciążową pomagający we właściwym utrzymaniu diety w okresie ciąży oraz po porodzie. Wraz z otwarciem Poradni rozpoczęta została współpraca z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu pacjenci z cukrzycą mają w pełni refundowane leczenie.

 

Kluczowym momentem w działalności Ośrodka był rok 2007. Kiedy zabrakło miejsca do przyjmowania nowych pacjentów odwiedzających poradnię, zapadła decyzja o przeniesieniu działalności do przestronniejszego lokalu. Nowym miejscem dla Poradni stał się budynek naprzeciwko Kliniki dr Arciszewskiego. Lokal został odremontowany i dostosowany do wymagań ośrodka medycznego.

 

Od tej pory pacjenci mogą odwiedzać poradnię pod nowym adresem – Ludwika Zamenhofa 10/20 w Białymstoku.