Aktualności
Pragniemy, aby nasi pacjenci otrzymywali najnowsze informacje o wydarzeniach i programach prowadzonych w Poradni…

Pacjent z cukrzycą  ocena akceptacji i sposobu radzenia sobie z chorobą
Data wiadomości: 16.12.2015
Osoby z cukrzycą doświadczają w życiu codziennym wielu ograniczeń powodowanych chorobą, która jest pod wieloma względami trudna do zaakceptowania. Stanowi ona poważny i stale wzrastający problem zdrowotny, którego obecność ingeruje we wszystkie sfery życia człowieka - somatyczną, psychiczną, a także aktywność społeczną. Dlatego coraz większą uwagę przywiązuje się do konieczności uwzględnienia w procesie terapeutycznym aspektów pozamedycznych mających wpływ na poprawę jakości życia przewlekle chorych.
 
Czytaj całość...

Kolejna nominacja do nagrody im. Krzysztofa Kanigowskiego
Data wiadomości: 29.04.2015

Dr Jadwiga Peczyńska już po raz drugi otrzymała nominację do prestiżowej nagrody im. Krzysztofa Kanigowskiego, przyznawanej lekarzom od 2010 roku za wzorową opiekę nad pacjentami. Jest jednym z 10 specjalistów wyłonionych przez kapitułę konkursu spośród 42 lekarzy zgłoszonych w tym roku przez pacjentów.

 

Czytaj całość...

Orzechy w diecie diabetyka
Data wiadomości: 30.01.2014
Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Toronto dowodzą, że diabetycy mogą w sposób naturalny wspomagać proces leczenia cukrzycy typu II. Z owych badań wynika, iż spożywanie już około 60 gramów orzechów dziennie pozwala skutecznie kontrolować glikemię oraz stężenie lipidów we krwi. Orzechy są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega - 3 oraz witaminy E. Ponadto zawierają znaczne ilości składników mineralnych – magnezu, potasu i fosforu.

Czytaj całość...

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje 1 - 3 z 28