Zapraszamy do udziału w programie edukacyjnym na temat cukrzycy typu 2
Zapraszamy do udziału w specjalistycznym programie edukacyjnym na temat cukrzycy typu 2 leczonej insuliną. Szkolenie jest bezpłatne i mogą w nim uczestniczyć zarówno pacjenci Poradni, jak i osoby które jeszcze nas nie odwiedzały. Celem programu jest zrozumienie podstawowych zasad życia z cukrzycą, co stanowi kluczowy elementem skutecznej terapii. Dzięki prowadzonym w naszej Poradni szkoleniom, pacjenci otrzymują praktyczne informacje, które ułatwią im codzienne życie z cukrzycą. Uczestnicy programu zdobywają m.in. wiedzę na temat: właściwego odżywania, sposobów samokontroli, zalecanej aktywności fizycznej oraz insulinoterapii. A co najważniejsze, otrzymują wskazówki, jak wykorzystać zdobytą wiedzę w codziennym życiu i nie dopuścić do wystąpienia powikłań chorobowych.

Program edukacyjny oparty został na metodologii prof. M. Bergera - jednego z najwybitniejszych europejskich diabetologów. Szklenia stanowią cykl 5 spotkań trwających od 1,5 do 2 godzin. Prowadzone są w sposób interaktywny, w małych grupach liczących od 2 do 6 osób. Pacjenci otrzymują szereg materiałów, które mogą zabrać do domu, jak np. podręcznik zawierający podstawową wiedzę na temat cukrzycy oraz ulotki edukacyjne podsumowują każde zajęcia. Program edukacyjny zakończony jest testem sprawdzającym wiedzę zdobytą w trakcie całego szkolenia.

Więcej informacji na temat programu edukacyjnego można otrzymać dzwoniąc do naszej Poradni pod nr tel. +48 (85) 66 44 050.