Zapraszamy do bezpłatnego programu edukacyjnego dla osób z cukrzycą
Do programu prowadzonego w naszym Ośrodku mogą przystąpić wszyscy pacjenci, którzy chcą poznać zasady życia z cukrzycą lub potrzebują wsparcia w leczeniu. W trakcie szkoleń  pacjenci oraz ich rodziny uczą się, jak osoby z cukrzycą powinny postępować, aby zminimalizować codzienne niedogodności oraz móc cieszyć się każdym dniem.

Leczenie cukrzycy jest procesem złożonym, który wymaga od pacjentów posiadania szerokiej wiedzy na temat choroby i terapii farmakologicznej, jak również dyscypliny związanej ze szczególnym sposobem odżywiania. Wiele osób z cukrzycą nie posiada wystarczającej wiedzy w tym zakresie i swoim działaniem może doprowadzić do wystąpienia poważnych powikłań chorobowych.


Dlatego wprowadziliśmy w Poradni specjalny program edukacyjny, który ma za zadanie nauczyć pacjentów, jak radzić sobie z cukrzycą w warunkach codziennych.  Podczas szkolenia nasi specjaliści uczą, jak obserwować i oceniać swój stan zdrowia.  Pokazują, jak zachować odpowiednią dietę, bez  zbędnych wyrzeczeń. W trakcie programu przedstawiane są podstawowe ćwiczenia niezbędne do utrzymania właściwej formy fizycznej. A na koniec opisywane są zagrożenia i powikłania jakie mogą się rozwinąć oraz środki, jakie należy stosować aby im zapobiegać.


Program edukacyjny skierowany do osób z cukrzycą jest prowadzony w Poradni już od ponad roku i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych pacjentów.


Do programu mogą zgłaszać się zarówno osoby, które już leczą się w naszej Poradni, jak również pacjenci którzy jeszcze nas nie odwiedzali. Aby zarejestrować się na szkolenia lub otrzymać więcej informacji na ich temat wystarczy zadzwonić pod nr tel. (85) 66 44 050 lub odwiedzić nasz Ośrodek przy ul. Zamenhofa 10/20 w Białymstoku.