Publications 

On the pages of specialized medical magazines and the daily press you can find comments and articles written by the doctors of our Clinic. Some of them are listed below.Indeks i ładunek glikemiczny diety
Added: 14.04.2009

Cukrzyca a zdrowie, P6/18/8PA, Edyta Adamska

Dieta stanowi bardzo istotny element leczenia cukrzycy. Przestrzeganie zaleceń dietetycznych wraz z zaleconą farmakoterapią pozwala uzyskać lepsze wyrównanie metaboliczne. Zrozumienie zaleceń z pewnością ułatwi wprowadzenie zmian w diecie osobom chorym na cukrzycę.

Read more...

Indeks i ładunek glikemiczny diety w leczeniu cukrzycy
Added: 02.12.2008

Diabetologia na co dzień nr 4 (13), Edyta Adamska, Maria Górska

 

Dieta człowieka od milionów lat ulega zmianom. W dzisiejszych czasach znalazły się w niej produkty wywołujące znacznie silniejszą odpowiedź glikemiczną, której skutkiem jest hiperglikemia oraz hiperinsulinemia. Indeks glikemiczny (IG) stanowi klasyfikację węglowodanów z uwagi na tempo ich wchłaniania, natomiast ładunek glikemiczny (ŁG) uwzględnia również zawartość węglowodanów w produkcie. Wartość IG i ŁG diety może być modyfikowana pod wpływem różnych czynników. Dieta o wysokim IG/ŁG może stanowić jeden z mechanizmów prowadzących do rozwoju oporności na insulinę. Wiele danych wskazuje, iż dieta o niskim IG/ŁG jest istotnym elementem poprawiającym wyrównanie metaboliczne cukrzycy.

Read more...

Sposób na jesienną chandrę
Added: 24.10.2008

Kurier Poranny, Janka Werpachowska

 

Chłodno, ciemno, ponuro. Skarżymy się na jesienną chandrę. Poprawiamy sobie nastrój, sięgając po ulubione smakołyki. Delikatne ziemniaczki ugotowane na parze, posypane natką pietruszki są świetnym dodatkiem do ryby przygotowanej w panierce z orzechów.

Read more...

<< Start < Prev 1 2 3 4 Next > End >>

Results 4 - 6 of 12